Soutěž AUTOPRODEJCEROKU.cz nehodnotí prodejce, dealera ani importéra podle velikosti, ale vždy na základě kvality poskytovaných služeb. Hodnoceny jsou tyto kategorie:

prodejce / vedoucí prodeje / přijímací technik / dealer či autobazar / importér

V každé z těchto kategorií je vždy zohledněna také značka vozu a kraj, v němž prodejce působí.

Hodnocení provádí odborná porota složená z nezávislých profesionálů, kteří mají více jak 20leté zkušenosti z různých pozic v oblasti auto-moto (asistent prodeje, prodejce, vedoucí prodeje, ředitel, lektor a další, a to na úrovni autosalonu, autobazaru či importéra). Žádný člen poroty zároveň není zaměstnancem dealerství ani importéra.

Každou kategorii hodnotí porota na základě následujících faktorů:

reference zákazníků / mystery shopping / reakční doba na poptávky z inzerce / aktivita v inzerci / hodnocení spolupracujících partnerů (leasingové společnosti, pojišťovny a další)

Hodnocený prodejce získává označení AUTOPRODEJCEROKU.cz, pokud získal minimálně 50 % kladného hodnocení. Takovému prodejci ihned vytvoříme osobní profil s nabídkou jeho vozů. Hodnocení aktualizujeme každý měsíc.

Obdrží-li prodejce v hodnocení poroty méně než 50 %, získává okamžitě nárok na naši osobní podporu v oblasti prodeje, budování image a dalšího profesního i osobního rozvoje. Pokud v následujících 3 měsících nedosáhne 50 % kladného hodnocení, je ze soutěže vyřazen.